Aby měl tribulus požadované účinky, musíte vybrat dostatečně kvalitní výrobek. A v tomto článku vám ukážeme tři tipy, jak na to.
Na trhu nepořídíte jen kapky a tablety. Tribulus terrestris můžete koupiz i v jeho surové podobě. Na co si ale dát pozor? O tom vám řekneme v následujících řádcích.
Typ suroviny
Kvalitní kotvičník zemní poznáte poměrně jednoduše. Stačí si v informacích u produktu přečíst, jaký typ suroviny vlastně obsahuje. Zpravidla se setkáte s touto trojicí látek:
- namletá nať, plody a jiné části suroviny – není příliš vhodná,
- extrakt typu 5:1, 10:1, atp. – extrakt bude mít slabé účinky,
- v informacích je deklarováno, jaké množství saponínu v přípravku naleznete – nejvhodnější.
Saponíny byste u přípravků obsahujících kotvičník zemní měli hledat opravdu pečlivě. Jsou to totiž saponíny, které zajišťují tak dobře známé blahodárné účinky tribulusu.
Původ suroviny
Přírodní viagra, jak se tribulusu přezdívá, se pěstuje v různých částech světa. Nejlepší reputaci si ale získalo Bulharsko. Tribulus terrestris pěstovaný v horských oblastech Bulharska patří mezi to nejkvalitnější, co můžete na trhu najít. Není totiž ovlivněn pesticidy, umělými hnojivy a dalšími negativními vlivy jako u jiných zemí původu. Bulharský tribulus navíc obsahuje největší množství aktivních látek. V porovnání s průmyslovým pěstováním jde až 40% nárůst.
Obsah v jedné kapsli
Informace uvedené na produktu nebo na eshopu by měly vždy jasně ukazovat, kolik aktivních látek vlastně tablety obsahují. Tady si ale dávejte pozor. Někteří výrobci totiž uvádějí obsah látek v doporučené denní dávce, nikoliv v jedné kapsli. A tato dávka se může lišit. Zpravidla se ale jedná o jednu až tři kapsle denně.