Echinacea je rostlina s purpurovými kvítky. A nevyčnívá přitom jen svým krásným vzhledem, ale také blahodárnými účinky. A o těch si povíme právě v tomto článku.
Echinacea patří mezi rostliny, které jsou hojně využívány v lidovém léčitelství. Její účinky účinky jsou známé po dlouhá staletí. Jaké zdravotní benefity vám tedy tato rostlina může přinést? Na to se podíváme v následujících řádcích.
Echinacea, trvalka ve vaší zahradě
Echinacea svými léčivými schopnostmi nejenže podporuje imunitu, ale také pomáhá léčit různé typy zánětů. Na severu Ameriky ji od dob dávných používali indiáni při různých bolestech a zánětech. Pokud tedy začnete pociťovat prvotní příznaky nachlazení, třapatka nachová je vhodným léčivem. Je vhodná jako léčivý doplněk nejen k antibiotikům.
Pokud již nějakou přemýšlíte o tom, jaká bylinka by se vám mohla do bylinkové zahrádky hodit, jednoduše si semena echinacei. Léčivé účinky třapatky nachové ocení celá rodinka, od dětí až po babičku a dědečka. Na pozoru by měly být těhotné ženy. Pozitivum této zázračné bylinky spočívá i v tom, že nepřináší užitek pouze lidem, ale i včelám. Jde totiž o medonosnou bylinku. Echinacea se používá jak v čerstvém, tak i v sušeném stavu. V čerstvém stavu jsou účinky třapatky nachové několikanásobné.
Nejúčinnější je tinktura z echinacei
Echinacea je vyráběna v lékárenském průmyslu ve formě tabletek, tobolek, sirupu nebo tinktury. Echinacea tinktura je ze všech možností tou nejúčinnější. Aby ji mohly užívat i děti, vyrábí se ve verzi bez přidání alkoholu. V domácím prostředí se z echinacei připravují čaje, odvary nebo vysoce účinné domácí tinktury. Pokud začnete echinaceu užívat již při prvních příznacích samotného nachlazení, můžete s její pomocí nemoci velmi rychle předejít. Pokud nemoc zcela neodvrátí, tak ji přinejmenším zkrátí a odlehčí samotný průběh.