Bolesti nás mohou trápit poměrně často, ať už jedná o bolesti hlavy či zad, dokáže to výrazně znepříjemnit den. První pomocí by se mohli zdát prášky proti bolesti, ty však mohou mít na naše tělo i negativní vliv. Jak si tedy poradit s bolestí bez chemie?
Akupunktura
Jedná se o tradiční techniku čínské medicíny. Jde o zapichování drobných jehliček do různých míst na těle. Tím dochází k regulaci proudění energie. Využívá se k léčbě mnoha potíží, ať už jde o bolesti zad či syndrom karpálního tunelu, zvládne si však poradit i s vážnějšími problémy. U léčby bolesti zad bylo dokonce prokázáno, že je akupunktura dvakrát účinnější než terapie léky. Z toho důvodu byste při chronických bolestech měli zvážit návštěvu specialisty, který vám dokáže pomocí akupunktury ulevit.
Léčba teplem a zimou
Tento druh terapie zlepší proudění krve v bolavých místech a zaručí uvolnění svalů. K léčbě se používají nahřáté ručníky přikládané na postižené místo. Pomoci může také horká vana, což pomůže nejen k uvolnění svalů, ale hlavně to uleví i mysli.
Chlad naopak zpomalí průtok krve, čímž se sníží otok a nervy nebudou tak rychle vysílat signály bolesti. Proto se například na bolavé klouby používají ledové obklady.
Léčba smíchem
Často se říká, že smích léčí. Může se to zdát pošetilé, smích má však opravdu pozitivní účinek proti bolestem. Uvolňují se při něm totiž endorfiny, což zaručuje úlevu, a navíc dobrou náladu. Při dobré náladě se navíc snadněji rozptýlíte, což pomůže zapomenout na bolest. Na jiné myšlenky můžete přijít například také při meditaci. Smích také uvolňuje svaly, zmírňuje bolest břicha, zvyšuje příjem kyslíku a podporuje imunitní systém.
Od bolesti vám může pomoci celá řada přírodních způsobů. Nejdůležitější je správně se o tělo při bolesti starat, dostatečně odpočívat, a hlavně najít nějaké rozptýlení.